• The Hottest August

    ★★★★

  • Varda by Agnès

    ★★★½

  • I Was at Home, But...

    ★★★★★

  • MS Slavic 7

    ★★★

  • Ghost Town Anthology

    ★★★½

  • The Body Remembers When the World Broke Open

    ★★★★★

  • The Ground Beneath My Feet

    ★½

  • Delphine and Carole

    ★★★½

  • The Plagiarists

    ★★½

  • Again Once Again

    ★★★

  • The Souvenir

    ★★★★

  • High Flying Bird

    ★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • The Vast of Night

    ★★½

  • Aziza

    ★★½

  • The Lodge

    ★★

  • The Farewell

    ★★★

  • Late Night

  • When You're Lost in the Rain

    ★★★½

  • Hazel Isle

    ★★★★

  • And The Night Will Carry Us

    ★★★½

  • Canada Park

    ★★★

  • Queer Utopia: From Stonewall to Tell Garden

    ★★★

  • So They Say

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • The World Is Full of Secrets

    ★★

  • Horse Wrangler

    ★★★½

  • Mary Queen of Scots

    ★★

  • Jobe'z World

    ★★

  • Shoot the Moon Right Between the Eyes

    ★★★

  • Vever (For Barbara)

    ★★★★

  • A First Farewell

    ★★★★

  • The Unicorn

    ★★½

  • Death Race: Beyond Anarchy

  • Where

    ★★★½

  • Black Pond

    ★★★★

  • Solace

    ★★★

  • Apostle

    ★★

  • The Song and the Sorrow

    ★★★

  • Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

    ★★★

  • In Fabric

    ★★★

  • Our Body

    ★★★½

  • Roads in February

    ★★★

  • The Wind

    ★★½

  • Île d'Ouessant

    ★★★½

  • A Return

    ★★★

  • High Life

    ★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★

  • Fallen Arches

    ★★½

  • Slip

    ★★★★

  • Sira

    ★★★★

  • I Hope I'm Loud When I'm Dead

  • The Air of the Earth in Your Lungs

    ★★½

  • Walled Unwalled

    ★★½

  • Widows

    ★★★

  • Halloween

    ★★

  • The Invisible Cinema 3

    ★★★

  • 1986 Summer

    ★★★½

  • Ada Kaleh

    ★★★½

  • Freedom Fields

    ★★½

  • Gwen

    ★★½

  • The Stone Speakers

    ★★★

  • Edge of the Knife

    ★★★★

  • Arena

    ★★★

  • Ante Mis Ojos

    ★★★½

  • Hoarders Without Borders

    ★★★★

  • Blue

    ★★★★

  • Phoenix

    ★★★½

  • Ever After

    ★★★

  • Mouthpiece

  • Giant Little Ones

    ★★★

  • Divide and Conquer: The Story of Roger Ailes

    ★★