• The Virgin Spring

    ★★★½

  • Enigma: Nazo

    ★★★½

  • Love and Death

  • Film

    ★★★½

  • From Dusk Till Dawn

    ★★½

  • The Dark Knight

    ★★★½

  • Zigeunerweisen

    ★★★★★

  • Story of a Prostitute

    ★★★½

  • Be Kind Rewind

    ★★

  • Picnic at Hanging Rock

    ★★★★★

  • Scotch Tape

    ★★★½

  • Cornell, 1965

    ★★★★★

  • Orb

    ★★★½

  • Our Lady of the Sphere

    ★★★★★

  • Hoop Dreams

    ★★★½

  • The Catch

    ★★★½

  • Dear Summer Sister

    ★★★½

  • Three Resurrected Drunkards

    ★★★½