Johnathan has logged 21 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Who's That Knocking at My Door

Who's That Knocking at My Door

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Submarine

Submarine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Winter's Bone

Winter's Bone

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Faults

Faults

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
After the Wedding

After the Wedding

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Luce

Luce

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hair

Hair

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry