• Candyman

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • The Phantom Lake Kids in The Beast Walks Among Us

    ★★★★

  • Jakob's Wife

    ★★★★

  • Stay Out of the Attic

    ★★★½

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★★★

  • The Reckoning

    ★★★½

  • A Ghost Waits

    ★★★★½

  • The Dark and the Wicked

    ★★½

  • The Hunt

    ★★★★★

  • Possessor

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • The Night House

    ★★★★½

  • Amulet

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Slayer: The Repentless Killogy

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • The Addams Family

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★½

  • The Shed

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Spiral

    ★★★½

  • Warning: Do Not Play

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Jesus Shows You the Way to the Highway

    ★★★★

  • Child's Play

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Satanic Panic

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★★

  • Brightburn

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • The Furies

    ★★★★

  • Hellboy

  • Us

    ★★★★

  • Villains

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • The Siren

    ★★½

  • The Prodigy

    ★★

  • The Lodge

    ★★★★

  • The Curse of Valburga

    ★★★

  • Overlord

    ★★★★

  • You Might Be the Killer

    ★★★★

  • Monstrum

    ★★★★

  • Greta

    ★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★½

  • All the Creatures Were Stirring

    ★★★½

  • Lords of Chaos

    ★★★★

  • Summer of 84

    ★★★★

  • Satan's Slaves

    ★★½

  • Revenge

    ★★★

  • The Forest of the Lost Souls

    ★★★★½

  • VHS Lives: A Schlockumentary

    ★★★

  • Gremlin

    ★★★

  • Better Watch Out

    ★★★★

  • The Conjuring 2

    ★★½

  • The Wailing

    ★★★½

  • Peelers

    ★★★★

  • Seoul Station

    ★★★½

  • Don't Breathe

    ★★★★½

  • We Are the Flesh

    ★★★★

  • Krampus

    ★★★★

  • Hell House LLC

    ★★½

  • Bone Tomahawk

    ★★★★½

  • Southbound

    ★★★

  • A Christmas Horror Story

    ★★★

  • We Are Still Here

    ★★★★

  • Doll Syndrome

    ½

  • Hi-8 (Horror Independent 8)

    ★★★★