• Wonder Woman 1984

    ★★★★½

  • The Prom

    ★★½

  • Mank

    ★★★★

  • Fatman

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Mulan

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • The Last Thing He Wanted

    ★★

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★★

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

    ★★★

  • 6 Underground

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Gemini Man

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Rambo: Last Blood

    ★★

  • Harriet

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • The Lion King

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★★½

  • Ma

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • The Hustle

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Aladdin

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • The Beach Bum

  • Long Shot

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • Close

    ★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Holmes & Watson

    ★½

  • Vice

    ★★★

  • The Mule

    ★★★★

  • Bumblebee

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★★★

  • Creed II

    ★★★★

  • The Girl in the Spider's Web

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★