• Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Hostiles

    ★★★★½

  • Darkest Hour

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★★½

  • American Made

    ★★★½

  • What Happened to Monday

    ★★★½

  • Detroit

    ★★★★½

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • The Book of Henry

    ★★★

  • Loving Vincent

    ★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • The Beguiled

    ★★★★½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

  • The Mummy

    ★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★½

  • Alien: Covenant

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★½

  • The Fate of the Furious

    ★★★

  • Ghost in the Shell

    ★★½

  • Atomic Blonde

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • The Foreigner

    ★★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★

  • Beauty and the Beast

  • Logan

    ★★★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★½

  • T2 Trainspotting

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★

  • Ingrid Goes West

    ★★★★½

  • The Big Sick

    ★★★★

  • The Little Hours

    ★★★

  • Doctor Who: The Return of Doctor Mysterio

    ★★★

  • Live by Night

    ★★★

  • Fences

    ★★★★½

  • Passengers

    ★★★½

  • A Cure for Wellness

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Hidden Figures

    ★★★★

  • Silence

    ★★★★½

  • Moana

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★★½

  • Jack Reacher: Never Go Back

    ★★★

  • The Accountant

    ★★★½

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★★

  • The Girl on the Train

    ★★★½

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★½

  • The Magnificent Seven

    ★★★★

  • Lion

    ★★★★½

  • Free Fire

    ★★★★

  • The Bad Batch

    ★★★½

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★½

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★★

  • Sully

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★½

  • Ben-Hur

    ★★½

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★★

  • Suicide Squad

    ★★

  • Jason Bourne

    ★★

  • Shin Godzilla

    ★★★½

  • Ghostbusters

    ★★★