Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Spree

Spree

2020
×
★★½
Edit this entry  
18
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
½
Edit this entry  
16
Schumacher

Schumacher

2021
×
Edit this entry  
14
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★½
Edit this entry  
05
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
He's All That

He's All That

2021
×
Edit this entry  
02
The Marksman

The Marksman

2021
×
★★
Edit this entry  
31
Bolt

Bolt

2008
×
★★½
Edit this entry  
19
Memories of a Murderer: The Nilsen Tapes

Memories of a Murderer: The Nilsen Tapes

2021
×
Edit this entry  
18
Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

2021
×
Edit this entry  
16
Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

2019
×
Edit this entry  
16
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★½
Edit this entry  
13
Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

2021
×
Edit this entry  
11
Amanda Knox

Amanda Knox

2016
×
Edit this entry  
10
Shiny_Flakes: The Teenage Drug Lord

Shiny_Flakes: The Teenage Drug Lord

2021
×
Edit this entry  
08
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★½
Edit this entry  
08
Zola

Zola

2020
×
★★½
Edit this entry  
07
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★½
Edit this entry  
04
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★½
Edit this entry  
07
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
Edit this entry  
06
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
Edit this entry  
01
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Moxie

Moxie

2021
×
★★½
Edit this entry  
30
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★½
Edit this entry  
13
Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

2021
×
Edit this entry  
11
Seaspiracy

Seaspiracy

2021
×
Edit this entry  
10
Half Brothers

Half Brothers

2015
×
Edit this entry  
07
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
Edit this entry  
02
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★
Edit this entry  
25
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★½
Edit this entry  
22
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★½
Edit this entry  
20
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
Edit this entry  
19
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★
Edit this entry  
15
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★
Edit this entry  
15
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
The Dig

The Dig

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Thor

Thor

2011
×
★★
Edit this entry  
07
The Nest

The Nest

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
Hazel Brugger: Tropical

Hazel Brugger: Tropical

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
Felix Lobrecht: Hype

Felix Lobrecht: Hype

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Run

Run

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry