Pascal_ has logged 39 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Signs

Signs

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Glass

Glass

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
A Fish Called Wanda

A Fish Called Wanda

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
Edit this entry  
19
Scoob!

Scoob!

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
Edit this entry  
17
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Capone

Capone

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
Downhill

Downhill

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
13
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Emma.

Emma.

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Call of the Wild

The Call of the Wild

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Elle

Elle

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Middleditch & Schwartz

Middleditch & Schwartz

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry