Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
The Justice of Bunny King

The Justice of Bunny King

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Twentieth Century

The Twentieth Century

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
Undergods

Undergods

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
Percy

Percy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Rental

The Rental

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
W.

W.

2008
×
★★★
Edit this entry  
02
Minamata

Minamata

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★½
Edit this entry  
27
About Endlessness

About Endlessness

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Evil Angels

Evil Angels

1988
×
★★★½
Edit this entry  
26
Conan O'Brien Can't Stop

Conan O'Brien Can't Stop

2011
×
Edit this entry  
26
My Name Is Gulpilil

My Name Is Gulpilil

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Three Summers

Three Summers

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Carnal Knowledge

Carnal Knowledge

1971
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Killing of Two Lovers

The Killing of Two Lovers

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Oak Room

The Oak Room

2020
×
★★½
Edit this entry  
13
Death of a Ladies' Man

Death of a Ladies' Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ema

Ema

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Two Hands

Two Hands

1999
×
★★★½
Edit this entry  
05
Son of the South

Son of the South

2021
×
★★
Edit this entry  
02
Dead Man's Shoes

Dead Man's Shoes

2004
×
★★★½
Edit this entry  
02
A Story of One's Own

A Story of One's Own

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Schemers

Schemers

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Nobody

Nobody

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Man In The Hat

The Man In The Hat

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Dry

The Dry

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
This Is Port Adelaide

This Is Port Adelaide

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
Rosemary's Way

Rosemary's Way

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★½
Edit this entry  
12
Carmilla

Carmilla

2019
×
★★
Edit this entry  
04
Funny Face

Funny Face

2020
×
★★½
Edit this entry  
02
Strangeville

Strangeville

2020
×
★½
Edit this entry  
01
Supernova

Supernova

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Ooops! The Adventure Continues

Ooops! The Adventure Continues

2020
×
★★½
Edit this entry  
25
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★
Edit this entry  
18
Creation Stories

Creation Stories

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
Unsound

Unsound

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Girls Can't Surf

Girls Can't Surf

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
His House

His House

2020
×
★★★½
Edit this entry