Patrick has logged 20 entries for films during May 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Snitch

Snitch

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Gruffalo

The Gruffalo

2009
×
Edit this entry  
27
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★
Edit this entry  
22
Black Pond

Black Pond

2011
×
★★★
Edit this entry  
21
The Fountain

The Fountain

2006
×
★★★
Edit this entry  
20
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★½
Edit this entry  
20
Louis Theroux: Behind Bars

Louis Theroux: Behind Bars

2008
×
Edit this entry  
19
Louis Theroux: The Most Hated Family in America

Louis Theroux: The Most Hated Family in America

2007
×
Edit this entry  
18
Best Worst Movie

Best Worst Movie

2009
×
Read the review Edit this entry  
18
Troll 2

Troll 2

1990
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★½
Edit this entry  
14
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★
Edit this entry  
11
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★
Edit this entry  
05
Revolver

Revolver

2005
×
★★★
Edit this entry  
05
RockNRolla

RockNRolla

2008
×
★★★½
Edit this entry  
03
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry