• His House

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

  • The New Pope

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • Cats

  • Bombshell

    ★★½

  • 1917

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • The Irishman: In Conversation

  • Richard Jewell

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • The Fall

    ★★★★

  • Unsound

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Elfkins: Baking a Difference

    ★★½

  • White Riot

  • The Irishman

    ★★★★

  • Ride Like a Girl

    ★★★

  • Climate of the Hunter

    ★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★

  • Undone

    ★★★★

  • Guns Akimbo

    ★★½

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • The Twentieth Century

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Three Summers

    ★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • About Endlessness

    ★★★

  • Ema

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • The Assistant

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Days of the Bagnold Summer

    ★★★

  • Nimic

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★½

  • Schemers

    ★★

  • Carmilla

    ★★

  • Anima

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★½

  • Too Old to Die Young

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Pavarotti

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Matthias & Maxime

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • An Easy Girl

    ★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • The Wild Goose Lake

    ★★½

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Beanpole

    ★★★★

  • Atlantics

    ★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Two/One

    ★★★

  • Swallow

    ★★★½

  • ReMastered: Devil at the Crossroads

  • Us

    ★★★½