• No Time to Die

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Schumacher

  • Breaking Boundaries: The Science of Our Planet

  • Black Eagles

  • Seaspiracy

  • Next Door

    ★★★½

  • Attenborough's Life in Colour

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Mole

  • American Murder: The Family Next Door

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

  • Sörensen's Fear

    ★★★½

  • The Last Dance

  • Unorthodox

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • My Octopus Teacher

  • Emma.

    ★★★

  • The Social Dilemma

  • Bad Boys for Life

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Unbelievable

    ★★★★½

  • Bikram: Yogi, Guru, Predator

  • Knives Out

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Men in Black: International

    ★½

  • Too Old to Die Young

    ★★★★½

  • Darkroom

    ★★★½

  • Daddy

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Diego Maradona

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Deerskin

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Big Manni

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Our Planet

  • Cortex

    ★★½

  • I See You

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★★½

  • The Golden Glove

    ★★★

  • System Crasher

    ★★★★½

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★★

  • Fyre

  • Glass

    ★★

  • All About Me

    ★★★

  • The Mule

    ★★½

  • How About Adolf?

    ★★★½

  • Venom

  • Bad Times at the El Royale

    ★★½

  • The Night Comes for Us

    ★★★★

  • Hold the Dark

    ★★★

  • Green Book

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★★★

  • Suspiria

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★★