Pat has logged 25 entries for films during May 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Similars

The Similars

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Under the Shadow

Under the Shadow

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Alphabet

The Alphabet

1969
×
Edit this entry  
21
Butter Lamp

Butter Lamp

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★½
Edit this entry  
20
Hour of the Wolf

Hour of the Wolf

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Freaks

Freaks

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Brood

The Brood

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★½
Edit this entry  
16
Scanners

Scanners

1981
×
★★★★
Edit this entry  
14
Late Phases

Late Phases

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Creep

Creep

2014
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Host

The Host

2006
×
★★★½
Edit this entry  
09
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Mass

Black Mass

2015
×
★★★
Edit this entry  
08
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Vanishing Point

Vanishing Point

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Station Agent

The Station Agent

2003
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Signal

The Signal

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry