mafê has logged 55 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
A Whisker Away

A Whisker Away

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
American Gangster

American Gangster

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
His House

His House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
It

It

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Edge of Democracy

The Edge of Democracy

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Constantine

Constantine

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Devil's Mark

The Devil's Mark

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
20
When a Stranger Calls

When a Stranger Calls

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Bye Bye Man

The Bye Bye Man

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Summerland

Summerland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Waves

Waves

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Is King

Black Is King

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Justice League

Justice League

2017
×
Read the review Edit this entry  
10
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
365 Days

365 Days

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
03
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Climax

Climax

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Warrior

Warrior

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Raw

Raw

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Platform

The Platform

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cam

Cam

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Harriet

Harriet

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
Read the review Edit this entry  
18
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry