Patrick has logged 11 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
City Lights

City Lights

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Life and Death of Colonel Blimp

The Life and Death of Colonel Blimp

1943
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Narcissus

Black Narcissus

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Duck Soup

Duck Soup

1933
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
A Matter of Life and Death

A Matter of Life and Death

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Talk of the Town

The Talk of the Town

1942
×
★★★
Read the review Edit this entry