• High Flying Bird

  • The Lego Movie 2: The Second Part

  • Take Me Somewhere Nice

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★½

  • Monos

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Late Night

    ★★★

  • The Kid Who Would Be King

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Creed II

  • Bird Box

  • The Grinch

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

  • Fly By Night

  • High Life

  • If Beale Street Could Talk

  • Widows

  • Halloween

    ★★

  • The Third Wife

  • Free Solo

  • A Star Is Born

  • The Old Man & the Gun

    ★★★½

  • The Favourite

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • First Man

    ★★★★

  • Roma

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Crazy Rich Asians

  • Genesis

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Incredibles 2

  • Burning

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

  • Shoplifters

  • Solo: A Star Wars Story

  • Birds of Passage

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

  • Andre the Giant

  • Ready Player One

  • Blockers

  • A Quiet Place

  • Game Night

  • Annihilation

  • Black Panther

    ★★★½

  • The Guilty

  • Hereditary

    ★★★½

  • Leave No Trace

    ★★★★

  • Juliet, Naked

  • Private Life

  • The Post

  • Phantom Thread

  • Star Wars: The Last Jedi

  • The Greatest Showman

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • Godless

  • Nature Boy

    ★★★

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Coco

  • Thor: Ragnarok

  • Blade Runner 2049

  • Last Flag Flying

  • I, Tonya

  • Molly's Game

  • The Breadwinner

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Darkest Hour

  • Lady Bird