• First Reformed

  • The Shape of Water

  • Logan Lucky

    ★★★½

  • American Made

  • Wet Hot American Summer: Ten Years Later

  • Detroit

  • Dunkirk

  • War for the Planet of the Apes

  • The Defiant Ones

  • Spider-Man: Homecoming

  • Loveless

    ★★★★

  • You Were Never Really Here

  • Good Time

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

  • The Florida Project

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

  • Western

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★½

  • Wonder Woman

  • Alien: Covenant

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • The Fate of the Furious

  • Baby Driver

  • Kong: Skull Island

    ★★

  • Logan

  • The Lego Batman Movie

  • John Wick: Chapter 2

  • Get Out

  • Call Me by Your Name

  • Columbus

    ★★★★

  • A Ghost Story

    ★★★★½

  • Wind River

  • The Discovery

  • The Big Sick

  • Icarus

    ★★★

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Silence

    ★★★★

  • Moana

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • In This Corner of the World

  • Doctor Strange

  • The Lost City of Z

  • The Edge of Seventeen

  • The Truth About Alcohol

  • Wùlu

  • I Am Not Your Negro

  • Moonlight

  • Sully

    ★★★½

  • Arrival

  • Nocturama

  • La La Land

  • Kubo and the Two Strings

  • Suicide Squad

  • Pete's Dragon

  • The Night Of

  • Star Trek Beyond

  • Your Name.

  • Independence Day: Resurgence

  • Central Intelligence

  • Finding Dory

  • The BFG

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

  • After the Storm

  • The Red Turtle

    ★★★★½

  • Paterson

  • Hell or High Water

  • I, Daniel Blake

  • Neighbors 2: Sorority Rising

  • Captain America: Civil War

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

  • Everybody Wants Some!!