Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Dilemma

The Dilemma

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Mayor

Mayor

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ted

Ted

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Q: Into the Storm

Q: Into the Storm

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Funny People

Funny People

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Wedding Ringer

The Wedding Ringer

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Close Encounters of the Fifth Kind

Close Encounters of the Fifth Kind

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
It's Impossible to Learn to Plow by Reading Books

It's Impossible to Learn to Plow by Reading Books

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jasper Mall

Jasper Mall

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Life

Life

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Get Hard

Get Hard

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Date Night

Date Night

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Fake Famous

Fake Famous

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Palmer

Palmer

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Perfect Score

The Perfect Score

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Airheads

Airheads

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Kingpin

Kingpin

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Me, Myself & Irene

Me, Myself & Irene

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Last Picture Show

The Last Picture Show

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Maps to the Stars

Maps to the Stars

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Little Things

The Little Things

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spree

Spree

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Gift

The Gift

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
You Cannot Kill David Arquette

You Cannot Kill David Arquette

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Something Borrowed

Something Borrowed

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Magic & Bird: A Courtship of Rivals

Magic & Bird: A Courtship of Rivals

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tiger

Tiger

2021
×
★½
Read the review Edit this entry