• Malignant

    ★★★

  • Navarasa

    ★★½

  • Dial 100

    ★★½

  • Blood Red Sky

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Toofaan

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Sherni

    ★★★½

  • Luca

    ★★½

  • Plan B

    ★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★

  • Sardar Ka Grandson

    ★★

  • Alma Matters: Inside the IIT Dream

    ★★★

  • The Year Earth Changed

    ★★★★

  • Karnan

    ★★★½

  • Joji

    ★★★½

  • Mandela

    ★★★★

  • Sandeep Aur Pinky Faraar

    ★★★½

  • Mumbai Saga

  • Pleasure

    ★★★½

  • Fire in the Mountains

    ★★★★

  • Land

    ★★½

  • Hive

    ★★★★

  • Writing With Fire

    ★★★

  • Eight for Silver

    ★★½

  • Superior

    ★★★½

  • Cusp

    ★★

  • I Was a Simple Man

    ★★½

  • How It Ends

    ★★

  • CODA

    ★★★★

  • Master

    ★★★½

  • The White Tiger

    ★★

  • Burrow

  • AK vs AK

    ★★½

  • Paava Kadhaigal

    ★★★

  • The Last Blockbuster

    ★★★

  • Education

    ★★★½

  • Chhalaang

    ★★½

  • Ludo

    ★★★

  • Mank

    ★★½

  • Holidate

    ★★★

  • I'm Your Woman

    ★★★★

  • Nocturne

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★★★

  • Spontaneous

    ★★★

  • Ammonite

    ★★★

  • Nomadland

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • Milestone

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Class of '83

    ★★½

  • Shakuntala Devi

    ★★½

  • Dil Bechara

  • Bulbbul

    ★★½

  • The World to Come

    ★★★

  • The Lovebirds

    ★★½

  • Extraction

    ★★½

  • Black Holes: The Edge of All We Know

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★

  • Angrezi Medium

    ★★★

  • The Test: A New Era For Australia's Team

    ★★★★

  • Kaamyaab

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★½

  • Gretel & Hansel

    ★★½

  • The Killing of Two Lovers

    ★★★½

  • The Nest

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Vir Das: For India

    ★★★½