pavitra has logged 14 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Highway

Highway

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Delhi-6

Delhi-6

2009
×
★★½
Edit this entry  
23
What are the Odds?

What are the Odds?

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mischief

Mischief

1985
×
★★½
Edit this entry  
23
Badlapur

Badlapur

2015
×
★★★★
Edit this entry  
23
Dil Chahta Hai

Dil Chahta Hai

2001
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★½
Edit this entry  
19
Grounded: Making The Last of Us

Grounded: Making The Last of Us

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Goliyon Ki Raasleela Ram-Leela

Goliyon Ki Raasleela Ram-Leela

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bride & Prejudice

Bride & Prejudice

2004
×
★★
Edit this entry  
09
Kaamyaab

Kaamyaab

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Clementine

Clementine

2019
×
★★½
Edit this entry  
08
Bandit Queen

Bandit Queen

1994
×
★★★½
Edit this entry  
03
Take Me Out

Take Me Out

2019
×
Read the review Edit this entry