katarina has logged 86 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Disappearance of My Mother

The Disappearance of My Mother

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
Edit this entry  
10
Synonyms

Synonyms

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hala

Hala

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Duet for Cannibals

Duet for Cannibals

1969
×
Read the review Edit this entry  
19
Mickey and the Bear

Mickey and the Bear

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
The Irishman

The Irishman

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Host

The Host

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Family Romance, LLC

Family Romance, LLC

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Kinetta

Kinetta

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
Edit this entry  
16
Fish Tank

Fish Tank

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
Varda by Agnès

Varda by Agnès

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Joker

Joker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Beanpole

Beanpole

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
First Love

First Love

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rachel Getting Married

Rachel Getting Married

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sisters

Sisters

1972
×
Edit this entry  
22
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
Read the review Edit this entry  
18
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★½
Edit this entry  
02
Honeyland

Honeyland

2019
×
Edit this entry  
29
American Gigolo

American Gigolo

1980
×
Read the review Edit this entry  
16
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
Read the review Edit this entry  
04
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
Mur Murs

Mur Murs

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
Border

Border

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Burning

Burning

2018
×
Edit this entry  
03
Alice in the Cities

Alice in the Cities

1974
×
Read the review Edit this entry