• Drive My Car

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • True Romance

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Descent

    ★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Lamb

    ★★½

  • Bergman Island

    ★★★★

  • Carrie

    ★★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★★★

  • Benedetta

    ★★★★★

  • Titane

    ★★★½

  • Smithereens

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • In a Lonely Place

    ★★★★★

  • My Best Friend's Wedding

    ★★★★★