Payo has logged 136 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
My Hero Academia: Two Heroes

My Hero Academia: Two Heroes

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Widows

Widows

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
I, Potro

I, Potro

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Scooby-Doo Project

The Scooby-Doo Project

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
House

House

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Beyond the Black Rainbow

Beyond the Black Rainbow

2010
×
Read the review Edit this entry  
28
Daredevil

Daredevil

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
28 Weeks Later

28 Weeks Later

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Endless

The Endless

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Resolution

Resolution

2012
×
Read the review Edit this entry  
19
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
[REC]

[REC]

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sinister

Sinister

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry