• Night of the Living Santa

    ★★★★★

  • The House

    ★★★

  • Scream

  • Cinema of Distractions

    ★★★★

  • Doctor Who: Eve of the Daleks

  • The King's Man

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Being the Ricardos

  • West Side Story

  • Licorice Pizza

    ★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • The Back-flow Rain

    ★★★★★

  • Who Will Remain?

  • Valentine's Night

    ★★

  • The Flowers the Fish and the Cockerel

    ★★★

  • All on a Summer's Day

    ★★★★

  • Trash

    ★★★★

  • Anagnorisis

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

  • Anywhere But Here

    ★★★★

  • Build Me Up

    ★★★★

  • Eternals

    ★★

  • The Harder They Fall

  • Venom: Let There Be Carnage

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Trumpets in the Sky

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★★★

  • The Hand of God

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★

  • Malignant

    ★★★

  • Candyman

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • One Elevator Apart

    ★★★

  • Respect

    ★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

  • Pig

    ★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★

  • Titane

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Stillwater

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

  • The Last Bus

  • Dynamo Dream: Salad Mug

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Cruella

  • Oxygen

    ★★★★

  • Man of God

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

  • ARCANE

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Metamorphosis in the Slaughterhouse

    ★★★★

  • Vincenzo