Pearl has logged 304 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Clouds

Clouds

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Canvas

Canvas

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sylvie's Love

Sylvie's Love

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mariah Carey's Magical Christmas Special

Mariah Carey's Magical Christmas Special

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Ultimate Christmas Present

The Ultimate Christmas Present

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Rapsittie Street Kids: Believe in Santa

Rapsittie Street Kids: Believe in Santa

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mulan

Mulan

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Prom

The Prom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Force Majeure

Force Majeure

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Fighter

The Fighter

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Across the Universe

Across the Universe

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
De-Lovely

De-Lovely

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Unsane

Unsane

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Krisha

Krisha

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Life Ahead

The Life Ahead

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Where the Wild Things Are

Where the Wild Things Are

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Doubt

Doubt

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jammin' the Blues

Jammin' the Blues

1944
×
★★★★
Edit this entry  
19
Revolutionary Road

Revolutionary Road

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry