Pearl has logged 30 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Top Hat

Top Hat

1935
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sugar Cane Alley

Sugar Cane Alley

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Marrowbone

Marrowbone

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Antebellum

Antebellum

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Conrad and Butler Take a Vacation

Conrad and Butler Take a Vacation

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Cousin Ben Troop Screening

Cousin Ben Troop Screening

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Come Together

Come Together

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Castello Cavalcanti

Castello Cavalcanti

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Hotel Chevalier

Hotel Chevalier

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Tall Enough

Tall Enough

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cuties

Cuties

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
20 Feet from Stardom

20 Feet from Stardom

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Willoughbys

The Willoughbys

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry