• ariana grande: excuse me, i love you

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Corpus Christi

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • It Chapter Two

  • Spider-Man: Far from Home

  • Toy Story 4

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Triple Frontier

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Prospect

  • Phantom Thread

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★★½

  • Kong: Skull Island

  • Logan

  • Call Me by Your Name

  • Why Him?

  • Captain America: Civil War

  • 11.22.63

  • The Revenant

    ★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

  • The Big Short

    ★★

  • Room

  • Avengers: Age of Ultron

  • The Interview

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

  • Guardians of the Galaxy

  • 22 Jump Street

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • Thor: The Dark World

  • 12 Years a Slave

  • Her

  • Prisoners

    ★★★★

  • This Is the End

  • The Great Gatsby

  • Spring Breakers

  • The Avengers

  • 21 Jump Street

  • Rise of the Planet of the Apes

  • Captain America: The First Avenger

  • Thor

  • 127 Hours

  • Easy A

  • Up

  • Revolutionary Road

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • WALL·E

    ★★★★

  • Slumdog Millionaire

  • Enchanted

    ★★★★★

  • Spider-Man 3

  • The Prestige

    ★★★★

  • Brokeback Mountain

    ★★★★½

  • Batman Begins

  • Madagascar

  • The Aviator

    ★★★★