bee has logged 153 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Prom

The Prom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Talk of the Town

The Talk of the Town

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
End of the Century

End of the Century

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Chance

Chance

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Archivettes

The Archivettes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Catherine Opie b. 1961

Catherine Opie b. 1961

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
She's Gotta Have It

She's Gotta Have It

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Heathers

Heathers

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Clouds of Sils Maria

Clouds of Sils Maria

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
David Attenborough: A Life on Our Planet

David Attenborough: A Life on Our Planet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cuties

Cuties

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Supernova

Supernova

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Freeman

Freeman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Kiss the Ground

Kiss the Ground

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cicada

Cicada

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Moonlit Winter

Moonlit Winter

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Gossamer Folds

Gossamer Folds

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry