• Resort to Love

    ★★

  • Old

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Dawn Raid

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Happiest Season

    ★★

  • Mank

    ★★½

  • Holidate

    ★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Ammonite

    ★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • Rose Matafeo: Horndog

  • She Dies Tomorrow

    ★★★½

  • Host

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★★

  • Hamilton

  • Desperados

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • Athlete A

  • Feel the Beat

  • The Half of It

    ★★★★

  • Normal People

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Disclosure

  • Welcome to Chechnya

  • Minari

    ★★★★★

  • The Nest

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Possessor

    ★★★★½

  • Shirley

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Miss Juneteenth

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★½

  • Crip Camp: A Disability Revolution

  • The Turning

  • Miss Americana

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Cats

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★

  • Let It Snow

    ★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Jenny Slate: Stage Fright

  • The Irishman

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • The Goldfinch

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★½