• Get Out

    ★★★★★

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★★★★

  • Moana

    ★★★★★

  • The Magnificent Seven

    ★★★★

  • Barry

    ★★★★★

  • War Dogs

    ★★★

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★

  • Bad Moms

    ★★★★★

  • Ghostbusters

    ★★★★

  • The Secret Life of Pets

    ★★★★★

  • The Do-Over

    ★★★

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★★★

  • Gimme Danger

    ★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★★

  • Ghostheads

    ★★★★★

  • Norman: The Moderate Rise and Tragic Fall of a New York Fixer

    ★★★★★

  • Hannibal Buress: Hannibal Takes Edinburgh

    ★★★½

  • My Big Fat Greek Wedding 2

    ★★★★

  • Pee-wee's Big Holiday

    ★★★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★

  • Everybody Wants Some!!

    ★★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★½

  • Whiskey Tango Foxtrot

    ★★★★

  • Punk's Dead: SLC Punk 2

  • Zootopia

    ★★★★★

  • Deadpool

    ★★★

  • The Fundamentals of Caring

    ★★★★★

  • Lo and Behold: Reveries of the Connected World

    ★★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • Daddy's Home

    ★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★★

  • Creed

    ★★★★★

  • The Big Short

    ★★★½

  • The Martian

    ★★★★

  • De Palma

    ★★★★

  • Steve Jobs

    ★★★★★

  • Turbo Kid

    ★★★★

  • Straight Outta Compton

    ★★★★★

  • Call Me Lucky

    ★★★★★

  • Goosebumps

    ★★★½

  • Motivation 2: The Chris Cole Story

    ★★★★

  • Mr. Holmes

    ★★★

  • Minions

    ★★★★★

  • Jurassic World

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★½

  • I Am Big Bird: The Caroll Spinney Story

    ★★★★★

  • Walt Before Mickey

    ★★★

  • All Things Must Pass

    ★★★★★

  • Manson Family Vacation

    ★★★

  • Almost There

    ★★★★

  • Deli Man

    ★★★★★

  • Hot Tub Time Machine 2

    ★★★★★

  • The Wolfpack

    ★★★★★

  • Fresh Dressed

    ★★★½

  • Cobain: Montage of Heck

    ★★★★

  • Being Evel

    ★★★★½

  • The Overnight

    ★★★

  • Big Eyes

    ★★★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★★

  • Atari: Game Over

    ★★★½

  • Sex and Broadcasting

    ★★★★

  • Selma

    ★★★★★

  • Dark Star: HR Giger’s World

    ★★★★★

  • John Wick

    ★★★★

  • Stretch

    ★★★

  • Iris

    ★★★★★

  • The Cobbler

    ★★½

  • Love & Mercy

    ★★★★★

  • Top Five

    ★★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★½

  • To Be Takei

    ★★★½

  • Hector and the Search for Happiness

    ★★★