Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Norman: The Moderate Rise and Tragic Fall of a New York Fixer

Norman: The Moderate Rise and Tragic Fall of a New York Fixer

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Fuzz: The Sound That Revolutionized the World

Fuzz: The Sound That Revolutionized the World

2007
×
★★★
Edit this entry  
08
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
King of the Mountain

King of the Mountain

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
03
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
10
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Edit this entry  
30
Man's Best Friend

Man's Best Friend

1993
×
★★★
Edit this entry  
30
Cujo

Cujo

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
Casualties of War

Casualties of War

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
08
They Live

They Live

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
08
My Blue Heaven

My Blue Heaven

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Men in Black 3

Men in Black 3

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
30
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★
Edit this entry  
19
Barry

Barry

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
★★★★
Edit this entry  
18
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
Moana

Moana

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Willow

Willow

1988
×
★★★★
Edit this entry  
15
Gimme Danger

Gimme Danger

2016
×
★★★★
Edit this entry  
28
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★
Edit this entry  
16
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
Resurrect Dead: The Mystery of the Toynbee Tiles

Resurrect Dead: The Mystery of the Toynbee Tiles

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
02
That Guy Dick Miller

That Guy Dick Miller

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Brewster's Millions

Brewster's Millions

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Lo and Behold: Reveries of the Connected World

Lo and Behold: Reveries of the Connected World

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Turtle Power: The Definitive History of the Teenage Mutant Ninja Turtles

Turtle Power: The Definitive History of the Teenage Mutant Ninja Turtles

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Punk's Dead: SLC Punk 2

Punk's Dead: SLC Punk 2

2016
×
Edit this entry  
05
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★★
Edit this entry  
30
Ghostheads

Ghostheads

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
03
*batteries not included

*batteries not included

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
20
De Palma

De Palma

2015
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Love & Mercy

Love & Mercy

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Sex and Broadcasting

Sex and Broadcasting

2014
×
★★★★
Edit this entry  
29
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Do-Over

The Do-Over

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
Big Eyes

Big Eyes

2014
×
★★★★
Edit this entry  
05
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★
Edit this entry