• Scream

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • I AM PABLLO

    ★★★★

  • The Hand of God: Through the Eyes of Sorrentino

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Confisco

    ★★★

  • Encanto

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Madonna - Madame X

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Humans

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • Cyrano

    ★★½

  • Belfast

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Clickbait

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Old

    ★★★½

  • A Hero

    ★★★★

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Val

    ★★★½

  • Annette

    ★★

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Underground Railroad

    ★★★★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • The Last Forest

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★½

  • Romeo & Juliet

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • TINA

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Doctor Castor

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Passing

    ★★★½

  • CODA

    ★½

  • It's a Sin

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Let Them All Talk

    ★★★★

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

    ★★★★½

  • The Prom

    ★★

  • The Last Days of Gilda

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • The Book of Delights

    ★★★½

  • Over the Moon

    ★★★

  • I'm Your Woman

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • French Exit

    ★★½

  • Run

    ★★½