Caleb has logged 231 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Creep

Creep

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Stalker

Stalker

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Arrival

Arrival

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Badlands

Badlands

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bad Match

Bad Match

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Shaun the Sheep Movie

Shaun the Sheep Movie

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Snowball Effect: The Story of Clerks

Snowball Effect: The Story of Clerks

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Clerks

Clerks

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Shane

Shane

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
House

House

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
House

House

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Scream

Scream

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Megamind

Megamind

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Diabolique

Diabolique

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Carrie

Carrie

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★
Edit this entry  
13
Titanic

Titanic

1997
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Saw II

Saw II

2005
×
★★
Read the review Edit this entry