• Kill la Kill

    ★★★★

  • The Thin Red Line

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Stalker

    ★★★★

  • Army of Darkness

    ★★½

  • The Blind Side

    ★½

  • The Secret Life of Pets

  • Black Panther

    ★★

  • Bad Boys for Life

    ★★

  • V for Vendetta

    ★★★★½

  • I Saw the Devil

    ★★★★½

  • Rampage

    ★★

  • The Host

    ★★★½

  • Barry Lyndon

    ★★

  • Full Metal Jacket

    ★½

  • The Prestige

    ★★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • Mohenjo Daro

    ★½