• Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Black Box

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★★★

  • Dating Amber

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Superman: Red Son

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 1917

    ★★★

  • The Addams Family

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • The Lion King

    ★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • The Silence

    ★½

  • Shazam!

    ★★★★

  • Pet Sematary

    ★★

  • Us

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★½

  • Bird Box

  • Bohemian Rhapsody

    ½

  • After the Screaming Stops

    ★★★★★

  • High Life

    ★★★★½

  • Suspiria

    ★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Old Man & the Gun

  • The Death of Superman

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★½

  • Tomb Raider

    ★★★

  • Game Night

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Justice League

    ½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • It

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★