• I, Tonya

    ★★★★★

  • It

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Loving Vincent

    ★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • Atomic Blonde

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Prevenge

    ½

  • Arrival

    ★★★★

  • Independence Day: Resurgence

  • X-Men: Apocalypse

    ★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★★

  • Ant-Man

  • Circle

    ★★

  • Amy

    ★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★½

  • Spy

    ★★★½

  • The Witch

    ★★★½

  • Unbroken

    ★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★★

  • Big Hero 6

    ★★★

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • Pride

    ★★★½

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★½

  • Thor: The Dark World

    ½

  • Man of Steel

    ★★★½

  • Skyfall

    ★★★★

  • Madagascar 3: Europe's Most Wanted

    ★★★

  • The Avengers

    ★★★

  • The Cabin in the Woods

    ★★★★

  • Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

    ★½

  • Watchmen

    ★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • Mamma Mia!

    ★★★

  • Doctor Who: Voyage of the Damned

    ★★★★★

  • Hairspray

    ★★★★★

  • Spider-Man 3

    ½

  • Teeth

  • The Cheetah Girls 2

    ★★★★★

  • Hoodwinked!

    ★★★★

  • The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

    ★★★★

  • Corpse Bride

    ★★★★

  • Madagascar

    ★★★

  • Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

    ★★★★

  • Closer

    ★★½

  • Shark Tale

    ★★

  • Shrek 2

    ★★★★★

  • Mean Girls

    ★★★★★

  • Shaun of the Dead

    ★★★★

  • Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

    ★★★★★

  • Elf

    ★★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★½

  • The Cat Returns

    ★★★½

  • Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

    ★★½

  • Spider-Man

    ★★★★

  • Panic Room

    ★★★

  • Rabbits

    ★★★★

  • Monsters, Inc.

    ★★★★★

  • Mulholland Drive

    ★★★★★

  • Spy Kids

    ★★★½

  • Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

    ★★★

  • 10 Things I Hate About You

    ★★★

  • Scooby-Doo on Zombie Island

    ★★★★

  • The Truman Show

    ★★★★

  • Batman & Robin

    ½

  • Scream

    ★★★★

  • Mars Attacks!

    ★★