Hannah has logged 171 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★½
Edit this entry  
13
Death of Me

Death of Me

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Britney Vs Spears

Britney Vs Spears

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★
Edit this entry  
05
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Till Death

Till Death

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Us and Them

Us and Them

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Pooh's Heffalump Movie

Pooh's Heffalump Movie

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Purge

The Purge

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Time to Hunt

Time to Hunt

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Constantine

Constantine

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Identity

Identity

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
his

his

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Teen Beach Movie

Teen Beach Movie

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Gangster, the Cop, the Devil

The Gangster, the Cop, the Devil

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Return to Oz

Return to Oz

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Angry Birds Movie 2

The Angry Birds Movie 2

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Robots

Robots

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Room

Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pooh's Grand Adventure: The Search for Christopher Robin

Pooh's Grand Adventure: The Search for Christopher Robin

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Living Dead

The Living Dead

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Dude in Me

The Dude in Me

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mother

Mother

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Con Air

Con Air

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Secrets in the Hot Spring

Secrets in the Hot Spring

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Alvin and the Chipmunks Meet the Wolfman

Alvin and the Chipmunks Meet the Wolfman

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Barbie in A Mermaid Tale

Barbie in A Mermaid Tale

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Clue

Clue

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Game

The Game

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cult of Chucky

Cult of Chucky

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Switching Goals

Switching Goals

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★½
Edit this entry