PeteMcVries has logged 13 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Hannibal

Hannibal

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
★★
Edit this entry  
25
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★
Edit this entry  
23
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cop Car

Cop Car

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Constantine

Constantine

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Downfall

Downfall

2004
×
★★★★
Edit this entry  
12
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
04
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
Munich

Munich

2005
×
★★★★
Edit this entry