Ben has logged 20 entries for films during February 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Player

The Player

1992
×
Read the review Edit this entry  
26
Knights of Badassdom

Knights of Badassdom

2013
×
Read the review Edit this entry  
25
Humanoids from the Deep

Humanoids from the Deep

1980
×
Read the review Edit this entry  
23
Tomboy

Tomboy

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Monuments Men

The Monuments Men

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
High and Low

High and Low

1963
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Glengarry Glen Ross

Glengarry Glen Ross

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Six Seasons and A Movie - A Community Art Show

Six Seasons and A Movie - A Community Art Show

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Surf Nazis Must Die

Surf Nazis Must Die

1987
×
½
Read the review Edit this entry  
09
August: Osage County

August: Osage County

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Network

Network

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Arrival of a Train at La Ciotat

The Arrival of a Train at La Ciotat

1896
×
Read the review Edit this entry  
05
Rampage

Rampage

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Toxic Avenger

The Toxic Avenger

1984
×
½
Read the review Edit this entry  
02
The Unfortunate History of the AMC Pacer

The Unfortunate History of the AMC Pacer

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry