Justin has logged 45 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hobo with a Shotgun

Hobo with a Shotgun

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
In the Heat of the Night

In the Heat of the Night

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Live Free or Die Hard

Live Free or Die Hard

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Circus

The Circus

1928
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Meg

The Meg

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Hamlet

Hamlet

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Make Way for Tomorrow

Make Way for Tomorrow

1937
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Stunt Double

The Stunt Double

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Duck Soup

Duck Soup

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
Edit this entry  
14
How Green Was My Valley

How Green Was My Valley

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hour of the Wolf

Hour of the Wolf

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Last Unicorn

The Last Unicorn

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Breaking the Waves

Breaking the Waves

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Wrong Missy

The Wrong Missy

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Grey Gardens

Grey Gardens

1975
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Grey Gardens

Grey Gardens

1975
×
Read prior review Edit this entry  
08
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spartacus

Spartacus

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Sabrina

Sabrina

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jaws: The Revenge

Jaws: The Revenge

1987
×
Read the review Edit this entry  
05
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Touch of Evil

Touch of Evil

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Pixels

Pixels

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
02
A Room with a View

A Room with a View

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Men in Black II

Men in Black II

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry