• The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Spies in Disguise

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Tiffany Haddish: Black Mitzvah

  • The Irishman: In Conversation

  • Mike Birbiglia: The New One

  • Iliza Shlesinger: Unveiled

  • Noelle

    ★★★½

  • Jeff Garlin: Our Man in Chicago

  • Lady and the Tramp

    ★★★½

  • Playing with Fire

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★★

  • Seth Meyers: Lobby Baby

  • Klaus

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★★

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★★

  • The Addams Family

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Rambo: Last Blood

    ★★★

  • Bill Burr: Paper Tiger

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Abominable

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Waves

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Hair Love

    ★★★★

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★½

  • The Angry Birds Movie 2

  • Planet of the Humans

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

    ★★★½

  • Teen Titans Go! vs. Teen Titans

    ★★★★

  • Crawl

    ★★★½

  • Aziz Ansari: Right Now

  • The Lion King

    ★★★½

  • The Movies

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Child's Play

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★½

  • Brightburn

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★

  • Yesterday

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Critters Attack!

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Missing Link

    ★★★

  • Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

    ★★★★

  • Nate Bargatze: The Tennessee Kid

  • Shazam!

    ★★★

  • Spider-Ham: Caught in a Ham

    ★★★★

  • Pet Sematary

    ★★★½

  • Us

    ★★★½