• Deadpool 2

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Overboard

    ★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • Kevin James: Never Don't Give Up

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Bao

    ★★★½

  • Super Troopers 2

    ★★★

  • I Feel Pretty

    ★½

  • Rampage

    ★★★½

  • Seth Rogen's Hilarity for Charity

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★★★

  • Sherlock Gnomes

    ★★★

  • Ricky Gervais: Humanity

  • The Director and the Jedi

  • Ready Player One

    ★★★★½

  • Upgrade

    ★★★★

  • Blockers

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Tomb Raider

    ★★★

  • A Wrinkle in Time

    ★★★½

  • Game Night

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Chris Rock: Tamborine

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Peter Rabbit

    ★★★½

  • The National Dystopian Games

  • Black Panther

    ★★★★

  • Tully

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★½

  • Wildlife

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Early Man

    ★★★½

  • American Animals

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • Mandy

    ★★

  • Searching

    ★★★★★

  • Blindspotting

    ★★★★★

  • Taylor Williamson: Please Like Me

  • The Post

    ★★★½

  • Pitch Perfect 3

    ★★½

  • Russell Howard: Recalibrate

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★★

  • The Star

    ★★★½

  • Ferdinand

    ★★★½

  • WHAT DID JACK DO?

  • Paddington 2

    ★★★½

  • Justice League

    ★★★½

  • Coco

    ★★★★★

  • Geostorm

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Happy Death Day

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • The Lego Ninjago Movie

    ★★

  • Disobedience

    ★★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • mother!

    ★★★★

  • It

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★★

  • Olaf's Frozen Adventure

    ★★★★½

  • Darkest Hour

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★½

  • First Reformed

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • A Bad Moms Christmas

    ★★★½

  • The Emoji Movie

    ★★

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★★½