• Dunkirk

    ★★★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★½

  • Mary and the Witch's Flower

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Despicable Me 3

    ★★

  • Captain Underpants: The First Epic Movie

    ★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★½

  • Good Time

    ★★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★★½

  • Cars 3

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • Twin Peaks: The Return

  • Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

    ★★

  • Wonder Woman

    ★★★★★

  • Alien: Covenant

    ★★★½

  • It Comes at Night

    ★★★★

  • Dear Basketball

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★½

  • Gifted

    ★★★★

  • Ghost in the Shell

    ★★★★

  • Power Rangers

    ★★★½

  • Goon: Last of the Enforcers

    ★★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★★½

  • The Boss Baby

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★½

  • Song to Song

    ★★★★½

  • Kong: Skull Island

    ★★★★

  • Beauty and the Beast

  • Logan

    ★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • A Ghost Story

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Wind River

    ★★★★½

  • Icarus

  • The Big Sick

    ★★★★

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★★★

  • Jim Gaffigan: Cinco

  • Why Him?

  • Hidden Figures

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • A Cure for Wellness

    ★★★★★

  • Silence

    ★★★★½

  • Moana

    ★★★★★

  • Doctor Strange

  • Ouija: Origin of Evil

  • Ballerina

    ★★★★½

  • Inferno

  • Trolls

    ★★★★

  • 13th

  • Split

  • Storks

  • The Founder

    ★★★★

  • Lady Macbeth

    ★★★★

  • Jackie

    ★★★★½

  • Sing

  • A Monster Calls

  • Hacksaw Ridge

  • David Lynch: The Art Life

    ★★★

  • Moonlight

  • Nocturnal Animals

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★½

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★

  • Suicide Squad

  • Pete's Dragon

  • Bad Moms

  • Batman: The Killing Joke

  • Ghostbusters

    ★★

  • Star Trek Beyond

    ★★½