Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Solaris

Solaris

1972
×
Edit this entry  
09
Cencoroll

Cencoroll

2009
×
★★★★
Edit this entry  
07
Dolls

Dolls

2002
×
★★★★
Edit this entry  
06
Freeway II: Confessions of a Trickbaby

Freeway II: Confessions of a Trickbaby

1999
×
★½
Edit this entry  
04
Kika

Kika

1993
×
★★★★
Edit this entry  
04
Moxie

Moxie

2021
×
Edit this entry  
03
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
Edit this entry  
01
Bill Burr: Paper Tiger

Bill Burr: Paper Tiger

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
Edit this entry  
26
Set It Up

Set It Up

2018
×
Edit this entry  
26
The Ramen Girl

The Ramen Girl

2008
×
★★
Edit this entry  
25
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
Edit this entry  
24
Sightless

Sightless

2020
×
Edit this entry  
24
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

2004
×
★★★★
Edit this entry  
20
Youth in Revolt

Youth in Revolt

2009
×
Edit this entry  
20
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Words Bubble Up Like Soda Pop

Words Bubble Up Like Soda Pop

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
Paranoia Agent

Paranoia Agent

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★
Edit this entry  
01
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Asako I & II

Asako I & II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
An Elephant Sitting Still

An Elephant Sitting Still

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
Edit this entry  
12
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★★★
Edit this entry  
08
Titane

Titane

2021
×
★★½
Edit this entry  
03
Girls' Last Tour

Girls' Last Tour

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Last Exile: Ginyoku no Fam Movie - Over the Wishes

Last Exile: Ginyoku no Fam Movie - Over the Wishes

2016
×
Read the review Edit this entry  
25
Hellraiser: Hellworld

Hellraiser: Hellworld

2005
×
Edit this entry  
20
I Hired a Contract Killer

I Hired a Contract Killer

1990
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Flicker

The Flicker

1966
×
Edit this entry  
18
Zefiro Torna or Scenes from the Life of George Maciunas (Fluxus)

Zefiro Torna or Scenes from the Life of George Maciunas (Fluxus)

1992
×
Edit this entry  
04
Husbands

Husbands

1970
×
★★★★
Edit this entry  
01
Malignant

Malignant

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Annette

Annette

2021
×
★★
Edit this entry  
22
Ma

Ma

2019
×
Edit this entry  
22
Inception

Inception

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
Edit this entry  
19
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
Edit this entry  
14
I'm in Love With My Little Sister

I'm in Love With My Little Sister

2005
×
Edit this entry  
14
Analife

Analife

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Human Traffic

Human Traffic

1999
×
★★★½
Edit this entry  
09
Z-O-M-B-I-E-S

Z-O-M-B-I-E-S

2018
×
Edit this entry  
09
Cinderella

Cinderella

2021
×
Edit this entry  
09
Surviving Desire

Surviving Desire

1992
×
★★★★
Edit this entry  
08
Henry Fool

Henry Fool

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
Edit this entry  
22
Thank You for Smoking

Thank You for Smoking

2005
×
★★★
Edit this entry  
19
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Read the review Edit this entry