• Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Luca

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Cruella

    ★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Killing of Two Lovers

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • Me Before You

    ½

  • Interstellar

    ★★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • Inception

    ★★★★

  • G-Force

    ★★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★

  • Hot Rod

    ★★★★★

  • Perfect Blue

    ★★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★★

  • Kiki's Delivery Service

    ★★★★★

  • The Shining

    ★★★★★