Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Prince Vladimir

Prince Vladimir

2006
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Visit

The Visit

2015
×
★★★
Edit this entry  
26
Run

Run

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
Hunger

Hunger

2009
×
★½
Edit this entry  
17
Megan Is Missing

Megan Is Missing

2011
×
½
Edit this entry  
15
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★½
Edit this entry  
14
The Witches

The Witches

1990
×
★★★½
Edit this entry  
12
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
Edit this entry  
10
Venice Calling

Venice Calling

2019
×
Edit this entry  
08
Secrets in the Hot Spring

Secrets in the Hot Spring

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Tomie

Tomie

1999
×
★★
Edit this entry  
03
Tomie: Unlimited

Tomie: Unlimited

2011
×
★★½
Edit this entry  
03
Tomie vs Tomie

Tomie vs Tomie

2007
×
★½
Edit this entry  
03
Tomie: Beginning

Tomie: Beginning

2005
×
★★
Edit this entry  
29
A Grand Day Out

A Grand Day Out

1989
×
★★★★
Edit this entry  
29
Hunter x Hunter: The Last Mission

Hunter x Hunter: The Last Mission

2013
×
★★★
Edit this entry  
27
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
22
My Skinny Sister

My Skinny Sister

2015
×
★★★★
Edit this entry  
19
A Matter of Loaf and Death

A Matter of Loaf and Death

2008
×
★★★★
Edit this entry  
19
Attack on Titan

Attack on Titan

2015
×
½
Edit this entry  
19
Hunter x Hunter: Phantom Rouge

Hunter x Hunter: Phantom Rouge

2013
×
★★★
Edit this entry  
08
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
★★
Edit this entry  
07
Billionaire Boys Club

Billionaire Boys Club

2018
×
★★
Edit this entry  
06
The Brain Hack

The Brain Hack

2015
×
★★★½
Edit this entry  
27
Major Grom

Major Grom

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
Sulphur

Sulphur

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Sinbad: Legend of the Seven Seas

Sinbad: Legend of the Seven Seas

2003
×
★★★★
Edit this entry  
01
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
28
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★
Edit this entry  
27
Julia's Eyes

Julia's Eyes

2010
×
★★★½
Edit this entry  
25
Charlie Says

Charlie Says

2018
×
★★½
Edit this entry  
24
It Follows

It Follows

2014
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Wait

The Wait

2013
×
★½
Edit this entry  
17
Swallow

Swallow

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Thelma

Thelma

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★½
Edit this entry  
31
Cold Skin

Cold Skin

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
28
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★½
Edit this entry  
27
Ryuichi Sakamoto: Coda

Ryuichi Sakamoto: Coda

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
The White Crow

The White Crow

2018
×
★★½
Edit this entry  
25
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★
Edit this entry  
24
Fairy

Fairy

2020
×
½
Edit this entry  
23
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
Edit this entry  
22
Scoob!

Scoob!

2020
×
★½
Edit this entry  
22
Nimic

Nimic

2019
×
★★
Edit this entry