• Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Hubie Halloween

    ★½

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • An American Pickle

    ★★½

  • The Last Dance

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★★

  • Spree

    ★★★

  • Goldman v Silverman

  • Underwater

    ★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Bad Education

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • First Cow

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★½

  • Midsommar

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Us

    ★★★½

  • Good Boys

    ★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★★½

  • Long Shot

    ★★

  • Triple Frontier

    ★★★

  • Cold Pursuit

    ★½

  • Greener Grass

    ★★★

  • Blinded by the Light

    ★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • The Report

    ★★★

  • Late Night

    ★★

  • Fyre Fraud

  • Vice

    ★★½

  • Her Smell

    ★★★★

  • High Life

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★½

  • Swimming with Men

    ★½

  • Tag

    ★★½

  • Burning

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★½

  • Thunder Road

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★½

  • Annihilation

    ★★★½

  • Damsel

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • Mandy

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • Nathan for You: Finding Frances