Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
Belly

Belly

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dope

Dope

2015
×
★★★½
Edit this entry  
03
Set It Off

Set It Off

1996
×
★★★
Edit this entry  
31
Some Kind of Heaven

Some Kind of Heaven

2020
×
Edit this entry  
28
The Double

The Double

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Pulse

Pulse

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The 'Burbs

The 'Burbs

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Master and Commander: The Far Side of the World

Master and Commander: The Far Side of the World

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Robin Hood: Men in Tights

Robin Hood: Men in Tights

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Johnny Mnemonic

Johnny Mnemonic

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Muppet Treasure Island

Muppet Treasure Island

1996
×
★★★½
Edit this entry  
07
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

2011
×
Read the review Edit this entry  
04
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★½
Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Twins

Twins

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spree

Spree

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
300

300

2006
×
★★
Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
DragonHeart

DragonHeart

1996
×
★½
Edit this entry  
24
Reign of Fire

Reign of Fire

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Unstoppable

Unstoppable

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry