sabs has logged 444 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Neighbors' Window

The Neighbors' Window

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Forty-Year-Old Version

The Forty-Year-Old Version

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Love & Peace

Love & Peace

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sabrina

Sabrina

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Meet the Robinsons

Meet the Robinsons

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
2046

2046

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hazard

Hazard

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Proof

Proof

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hiroshima Mon Amour

Hiroshima Mon Amour

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Raising Victor Vargas

Raising Victor Vargas

2002
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Raising Victor Vargas

Raising Victor Vargas

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
I Am Keiko

I Am Keiko

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cure

Cure

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Baby Anger

Baby Anger

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Uncle Buck

Uncle Buck

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A New York Christmas Wedding

A New York Christmas Wedding

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Marnie

Marnie

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Old Boyfriends

Old Boyfriends

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
What's Up, Doc?

What's Up, Doc?

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Logan

Logan

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lingua Franca

Lingua Franca

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Chasing Amy

Chasing Amy

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hunter Killer

Hunter Killer

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Jersey Girl

Jersey Girl

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Why Don't You Play in Hell?

Why Don't You Play in Hell?

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mr. Wonderful

Mr. Wonderful

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dream Lover

Dream Lover

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Catch and Release

Catch and Release

2006
×
Read the review Edit this entry  
23
Rebecca

Rebecca

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
House

House

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry