sabs has logged 40 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Scarface

Scarface

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jo Koy: Comin’ In Hot

Jo Koy: Comin’ In Hot

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Like a Boss

Like a Boss

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Walking Tall

Walking Tall

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Rush Hour 2

Rush Hour 2

2001
×
★½
Edit this entry  
25
Wicked Woman

Wicked Woman

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Clue

Clue

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

2019
×
★★½
Edit this entry  
19
Running Scared

Running Scared

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Disturbia

Disturbia

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Megamind

Megamind

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Saturday Night Fever

Saturday Night Fever

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Risky Business

Risky Business

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Uncle Buck

Uncle Buck

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Two Weeks Notice

Two Weeks Notice

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hitch

Hitch

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Soapdish

Soapdish

1991
×
Read the review Edit this entry  
06
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
What's Up, Doc?

What's Up, Doc?

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Running Scared

Running Scared

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry